Fx Tv Canlı

Fx Tv kanalı Amerika’nın Türkiye’de yayın yapan kanalıdır. Kanal 2008 yılından itibaren ülkemizde yayın hayatına başlamıştır. Kanalda tanınmış birçok Amerikan dizi ve filme yer verilmiştir. Türkçe dublaj ile yayınlana dizi ve filmler olduğu gibi Türkçe altyazılı olarak yayın yapan programlar da vardır. The Wallking Dead, Supernatural gibi dünyaca izlenen diziler de Türkiye’de izleyici ile buluşturuluyor. The Walking Dead Amerika ile eş zamanlı olarak yayınlanamasa da 1 gün sonra yayınlanmaktadır. Kanal bu proje ile korsan yayının önüne geçmeyi, güvenli ve sağlıklı olarak Türkiye de de yayın hayatını sağlamayı hedeflemiştir.

Fx tv kanalının aracılığı ile Türkiye izleyicisine buluşan “War Of The Worlds” dizisi ilgi ile izlenen bir kurgu film dizisidir. Dizide uzaylılar tarafında istilaya uğramış insanlar ve uzaylılar ile verilmeye çalışılan bir mücadele söz konusudur. Bu süreç de aileler ve kişiler açısından hiç de kolay olmuyor. İçine düştükleri bu durumdan kurtulmak zorundalar. Macera ve aksiyon dolu bu dizi severleri tarafından ilgiyle izlenen acaba gerçek olsa nasıl olurdu. Bu durum karşısında ne tepki verebilirdim, sevdiklerimi nasıl koruyabilirdim tehlike altında olan bir dünyadan diye sorgulatıyor insana. Eğer aksiyon, macera ve fantastik türdeki yapımları izlemekten hoşlanıyorsanız bu dizi tam size göredir. Uzaylılar tarafından istila hemen herkesin zamanında izlediği filmlerde yer almıştır. Ancak War Of The Worlds bu yapımların çok daha dışında, üstün bir görsel performansla karşımıza çıkıyor. Dizideki her detay o kadar gerçekçi ki kendinizi bir anda bu büyülü dünyanın içerisinde hayal edebiliyorsunuz. Heyecanı doruk noktasında yaşayacağınız dizinin bölümlerini ve özetlerini Fx Tv kanalından takip edebilirsiniz.

Kanalın genel bir izleyici kitlesine sahip olduğu program da “The Walking dead” dizisidir. Dizi ünü ve konusu itibariyle bilinen diziler arasındadır. Dizi de insanlar ve ölüler arasındaki mücadele yarışı devam ediyor. Tüm dünyanın bir anda zombiler tarafından istila edildiğini düşünün. Hayatta kalmak için ne yapmanız gerekirdi? Sevdiklerinizi nasıl koruyabilirdiniz? Zombilerin arasında yaşam mücadelesi vermeye çalışan bir grup insanın hikayesini bu dizide görebilirsiniz. Dizi aslında insanoğlunun yaşayabileceği en kötü felaketleri de tamamen gerçekçi bir şekilde sunuyor. İnsanların dünyada yaşadığı, mücadele ettiği zorlular, karmaşıklık yetmiyormuş gibi birde ölüler ile karşı karşıya kalıyor. Hayatlarını, yaşam tarzlarına sahip çıkmak ve onları korumak için verilen bu savaşın sonu ne olur izleyiciler tarafından merakla bekleniyor. Dizi milyonlarca kişi tarafından izlenilmekte ve yeni sezonları takip edilmektedir. Özellikle zombilerin gerçekçi görünüşü sizleri korkutabilir. Dizide yer alan profesyonel makyaj ekibi ve kurgu ekibi, sizleri gerçek bir insan-zombi savaşının içerisine davet ediyor.

Fx Tv kanlının yayınladığı izleyicilerinin ilgiyle izlediği dizilerden biri de “Supernatural” dizisidir. Dizide doğaüstü varlıklara karşı bir mücadele yer alıyor. Mücadele 2 kardeş tarafından yapılıyor. Annelerini bu varlıkların öldürmesi sonucu babalarının çocuklarına bu varlıklara karşı savaşacak güçte yetiştiriyor. 2 kardeş babalarının ortadan kaybolması ve insanların bu varlıklara karşı korunmasızlığından mücadele yoluna giriyorlar. Korku, dram ve maceranın kol kola gezdiği bir dizidir. Dizileri izlerken hem heyecan hem de korkuyu bir arada bulmak istiyorsanız bu yapım tam size göredir. 2 kardeşin yaşam öyküsü, iyilerin ve kötülerin hikayesi sizi derinden etkileyecek. Hatta kimi zaman kabuslarınıza bile girecektir. Dizinin her bölümde iki kardeşin farklı bir senaryoda bulunduğunu görüyoruz. Yani her bölüm aslında kendi içerisinde bir dizi gibi ilerliyor. Bu yüzden izlerken kesinlikle sıkılmayacağınız yapımlar arasında yer alıyor.

Eğer korku filmlerini seviyorsanız diğer bir alternatifiniz “American Horror Story” olabilir. Ancak şimdiden uyaralım bu dizi gerçekten tarihe adını altın harflerle yazdırmış, en başarılı korku türündeki dizi yapımları arasındadır. İzlerken hiçbir şeyden korkmam diyen kişileri bile korkutmayı başarmıştır. Dizinin ne kadar korku dolu olduğunu daha ilk bölümden anlayabilirsiniz.

Kanalın her cumartesi günü yayınlanan programı “The Simpsons” yine en sevilenler arasındadır. Çizgi film tadında ilerleyen dizi, büyük bir aileyi ekranlarımıza getiriyor. Her cumartesi günü 21:00’da yayınlanan dizi akşam kuşağında yer alıyor. Hafta sonu akşamları ailenizle vakit geçirirken, çocuklarınızla beraber izleyebileceğiniz dizi alternatifleri arasındadır.

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Tavsiye Ediyoruz

Son Blog Yazıları

Azize 3. Bölüm Fragmanı Azize 3. Bölüm Fragmanı
Salı 20:00
Zalim İstanbul 21. bölüm Fragmanı Zalim İstanbul 21. bölüm Fragm...
Pazartesi

Son Yorumlar