Fox Tv Canlı

Fox Tv, ülkemizde yayın yapan Tgrt kanalının yayın haklarını devretmesi sonucu 2007 de kurulmuş olan kanaldır. Kanal yayınlarıyla hedef kitlesini genişletmiş, belirli bir konsepte bağlı kalmadan birçok temayı programlarında aksetmiştir. Fox Tv, yayınlanan programlarda oyuncularıyla ve konularıyla adını duyurmuştur. Kanal gerek eğlenceli yarışmalarıyla gerekse birbirinden özel dizileriyle dikkat çekmeyi başarmıştır. Dizileri izleme rekorları kıran bu kanalda aradığınız her türden programı bulabilirsiniz. Haberden modaya, sağlıktan genel kültüre kadar her şey sizler için düşünülmüş durumdadır.


Fox Tv, 2019 yayın hayatında güne “İsmail Küçükkaya İle Çalar Saat” programı ile başlamaktadır. Program adından da anlaşılacağı üzere hafta içi sabah erken saatlerinde 07:15 de yayına canlı olarak başlamaktadır. Yayının hafta sonu 08:30 “İlker Karagöz İle Çalar Saat” olarak devam ediyor. Hafta sonu programının 8:30 başlaması da ayrı bir güzel açıkçası. Kahvaltı haberleri tadında bir program ile güne başlıyorsunuz. Klasik haber ve sunucularından sıkılınlar için ideal bir program. Her sabah izleyebileceğiniz bu yayın kesinlikle sizlere çok şey katacaktır. Güne güzel bir şekilde başlamak, gündemde olup biteni kaçırmak istemeyen herkesin tercihi olmuştur.


Kanalın sevilen ve takip edilen programları arasında yarışmalar da oldukça izleni almaktadır. Bu programların başında 14:00 da yayına giren “Temizlik Benim İşim” adlı yarışma programı vardır. Program hafta içi her gün bir yarışmacının kirli bir evi programın sunucu ve onlara temizlikte yardımcı olana Kadir ile temizlemesini ve diğer yarışmacıların da değerlendirilmesi sonucu puan alan ve sonunda 10.000 para ödülü olan yarışmadır. Temizlik hassasiyeti olanlar için kir pas içindeki yerlerin temizlenmiş olduğunu görmenin verdiği huzur anlatılamaz ve terapi gibi bir programdır. Aslında birçok kişi bazı nedenlerden dolayı titizlik konusunda biraz aşırıya kaçırabiliyor. Bunu yakın çevrenizde de gözlemlediğiniz olmuştur özellikle bazı insanlar için fazla titiz olmak bir yaşam tarzıdır. Eğer sizler de temizlik yapmaktan keyif alıyor, izlerken bile mutlu oluyorsanız bu programı kesinlikle kaçırmamalısınız. Özellikle yurt dışında bu tür yayınların yapıldığını biliyoruz. Ancak Türk televizyonlarında henüz bu tür bir konseptle oluşturulan başarılı bir yapım olmamıştır. Fox TV farkı ve kalitesiyle temizlik tutkunlarının kalbini Temizlik Benim İşim programıyla kazanmıştır.


Severek izlenene diğer bir yarışma programı “Zuhal Topal’la Sofrada” yemek yarışma programıdır. Programda yarışmacılar 5 gelin ve 5 kaynana olarak yarışıyor. Gelinler mutfak kısmında ter dökerken kaynanalarda sofrada performans gösteriyor. Yarışmada yapılan yememekler farklı kültürden hatta dünya mutfağından lezzetler de sunmaktadır. İzlerken farklı yemekler, kültürlere karşı bir fikriniz oluyor. Programın diğer önemli özelliği gelin ve kaynana kültürünün ekranlarda işlenmesidir. Aslında geçmişe baktığımızda gelinlerin pek çok yemeği kaynanalarından öğrenerek yaptığını da duymuşsunuzdur. Yayında birbirinden deneyimli kaynanalar, gelinlerine yol göstererek onlarla iş birliği yapıyor. Zuhal Topal’in keyifli sunumuyla gerçekleşen programda gelinler kıyasıya mücadele ederek, diğer kaynanalara yemeklerini beğendirmeye çalışıyorlar. Elbette yıllardır yemek yapan kaynanalar için yemekleri beğendirmek bir hayli zor oluyor. Her hafta mücadele eden gelinler içerisinde en fazla puanı alan haftanın birincisi olarak seçiliyor ve büyük ödülün sahibi oluyor.


Kanalın adını yayın da olan başarılı dizilere de adını duymak mümkün. Özellikle perşembe günü 20:00 da yayında olan “Mucize Doktor” isimli farkındalık dizisi oldukça sevildi. Dizinin hem bir farkındalık amacı oluşturması hem de bir doktor dizisi olması nedeniyle ilgi topladı. Yayın süreci boyunca dizin verdiği mesajlarla da bu süreci destekleyici bir tavır sergileyerek toplumunda gözünü açmayı bu konuya kırmızı ışık yakmayı sağlamıştır. Aslında Otizm halk arasında yadırganmaması gereken ve yalnızca 1 kromozom farkındalığından dolayı ortaya çıkan yaygın gelişim bozukluğudur. Otizmli bireylerin topluma kazandırılması için farkındalık oluşturan birçok çalışma yapılmaktadır. Örneğin İstanbul’daki bir kafede otizmli bireyler çalışmakta, hepsinin önlüklerinde +1 sevgi, +1 şevkat gibi mesajlar içeren broşlar takılmıştır. Elbette bu tür çalışmalar yapılsa da ne yazık ki otizmli bireyler hayata yeterince kazandırılamıyor. Fakat Mucize Doktor dizisi herkese bu mesaj ulaştırmayı başaran yapımlardan olmuştur. Unutmayın ki Otizm bir hastalık değil farkındalıktır. Dileriz yüzlerce Otizmli bireyin hayatına dokunmayı başaran bu tür yapımlar, ülkemizde daha fazla yer alacaktır.

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Tavsiye Ediyoruz

Son Blog Yazıları

Azize 3. Bölüm Fragmanı Azize 3. Bölüm Fragmanı
Salı 20:00
Zalim İstanbul 21. bölüm Fragmanı Zalim İstanbul 21. bölüm Fragm...
Pazartesi

Son Yorumlar