Dmax Tv Kanalı

Dmax kanalı 2008 yılında yayın hayatına başlamıştır. Kanal Türkiye’de yabancı kaynaklı yayın yapan, dublajlı program yayınlamaktadır. Kanalda birçok renkli içerik bulabileceğiniz program yer alıyor. Kanalda spor, belgesel, gezi, dizi, film tadında kendinize uygun olarak izleyebileceğiniz bir bölüm bulabiliyorsunuz.


Dmax kanalının izleyiciye hem gezdiriyor, hem de bilgi sahibi yapıyor. Bu hedefler doğrultusunda yayınladığı “Alaska Evleri” programı bir örnektir. Programda Alaska da yaşamayan karar veren çiftlerin ev bulma sürecinin ele alıyor. Evi alacak olanların istek ve bütçesine göre evler geziliyor. Programı izlerken kısa bir Alaska turu yapılıyor, izlerken Alaska’ya hayran kalmamak elde değil. Sahip olduğu doğa güzellikleri göz kamaştırıyor. Ayrıca oradaki satış piyasası hakkında da fikir sahibi olabiliyorsunuz. İster istemez ülkenizle de kıyaslıyorsunuz. Alaska evlerin dizaynını ve insanların yaşayış tarzları, kültürleri hakkında bilgi sahibi de oluyorsunuz. Alaska’ya gitmeden tanıma fırsatı yakalayabiliyorsunuz. Eğer seyahat rotalarınız arasında Alaska varsa bu programı izledikten sonra oraya taşınmayı bile düşünebilirsiniz. Alaska kendine özgü doğası ve birbirinden harika evleriyle izleyen herkesi büyülüyor. Zorlu mevsim şartlarına rağmen oradaki evler kesinlikle hayal dünyasının ötesinde diyebiliriz. Programın diğer bir faydası ev alırken dikkat etmeniz gereken püf noktaları da yansıtmasıdır. Eğer Gayrimenkul sektörüyle yakından ilgileniyorsanız geniş çaplı araştırmalar yapmanızda fayda vardır. Üstelik yalnızca kendi ülkeniz odaklı değil, başka ülkelerin bu tarz yayınlarını da izleyerek ufkunuzu genişletebilirsiniz. Alaska Evleri sizlere kesinlikle farklı bir bakış açısı sunacak ve gayrimenkul sektöründeki bakış açınızı genişletecektir.


Dmax kanalında güncel olarak halen de program yapan “Nasıl Yapılmış” programı izlerken şaşırtıyor. Günlük hayatımızda sayısızca kullandığımız, hatta varlığını bile hissetmediğimiz birçok ürünün yapılış süreci ekrana geliyor. İzlerken varlığı yerleşmiş olan bu ürünlerin yapılış sürecini izlerken hangi kademelerden geçtiğini görünce hayret edebiliyorsunuz. Detayların ve işlem mekanizmaları o kadar enerjiyi günlük önemsemediğimiz birçok eşyada kendini gösteriyor. İzlemesi çok zevkli olan ve neyin nasıl yapıldığını, iş aşamalarının öğrenebileceğiniz bir programdır. Bir nesnenin son halini almadan önceki halini de merak edip öğrenmek isteyenler için uygun bir programdır. Programın en önemli özelliği izledikten sonra her ürüne olan bakış açınızın değişmesidir. Bir ürün onlarca aşamadan geçtikten sonra son haline kavuşuyor. Bunda kimi zaman fabrika sistemlerinin nasıl çalıştığını gözlemleyebiliyorsunuz. Eğer Endüstri Mühendisliği gibi bir mesleğe sahipseniz yayının size çok şey katacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu programda aynı zamanda ürün tedarik zincirleri gibi teknik anlamda da bilgi sahibi olabilirsiniz.


Kanal izleyiciye gizem ve tarihi iç içe yaşayacağız bir program olan “Müzedeki Gizem” sunuculuğunu da yaptığı bir tarihçi rafından sunuluyor. Tarihçi müzeleri gezerek müzede yer alan dikkat çeken nesnelerin geçmiş hikayesini araştırıyor. Geçmişe doğru gittikçe çok farklı ve ilginç sonuçlara şahitlik ediyorsunuz. Birçok müzede gizli kalmış ve müzede olma nedeni bilinmeyen eser bu program sayesinde gün yüzüne çıkıyor. Tarihe de ışık tutan bu program yurtdışında yer alan birçok müzedeki eseri meraklıları için aydınlatıyor. Tarihten geriye kalan bu eserlerin aslında neleri barındırdığını bilmek isteyenler için olan programdır. Bildiğiniz üzere geçmişi bilmek, geleceğe yön vermek için en önemli adımlardan birisidir. Geçmiş yüzünden çıkan tarihi eserler kesinlikle 7’den 70’e herkesin hayatına dokunuyor.

Günümüzdeki pek çok icat, yüzyıllar öncesinde yaşayan insanlar tarafından düşünülmüştür. Eğer Arkeoloji gibi alanlara ilgiliyseniz bu programı mutlaka izlemelisiniz. Özellikle birçok insanın yurt dışındaki müzeleri gezmeye maddi imkanı olmayabiliyor. Ancak bu müzeleri gidip canlı olarak göremeseniz bile oralar hakkındaki bilgileri sunan bu tarz programları izleyebilirsiniz. Tarihi eserlerin hikayesini öğrenebilir, genel kültürünüzü fazlasıyla arttırabilirsiniz.


Kanalın en ilgi çeken programları arasında “Altın Peşinde” yer alıyor. Alaska’ya yerleşen birçok madenci Altın bulmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Üstelik tüm bunları Alaska’nın zorlu iklim şartlarında başarmak zorundalar. Karşılarına kimi zaman boz ayılar çıkıyor kimi zamansa bu zorlu coğrafyada hayata tutunmayı başarmak durumunda kalıyorlar. Programın en önemli özelliği ise izlenme rekorları kırmasıdır. Herkesin hayalini kurduğu, tüm hayatlarını değiştirecek olan hazineyi bulmayı başarabilecekler mi? İzleyenlerin heyecanı doruklarda hissettiği program, kanalda özel bölümleriyle de seyircisinin kalbine taht kurmuş durumdadır

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Tavsiye Ediyoruz

Son Blog Yazıları

Azize 3. Bölüm Fragmanı Azize 3. Bölüm Fragmanı
Salı 20:00
Zalim İstanbul 21. bölüm Fragmanı Zalim İstanbul 21. bölüm Fragm...
Pazartesi

Son Yorumlar