Çiftçi Tv

Çiftçi tv kanalı, 2014 yılından itibaren yayın hayatında olan bir kanaldır. Kanal geniş konusu ve programları ile geniş bir izleyici kitlesine hitap etmektedir. Tarımı ve hayvancılığı konu alan birçok program kanalda yerini alıyor. Hedef izleyici kitlesinde de genellikle gelir kaynağı olarak bu işi yapan kısım öncelikli olarak yer alıyor. İçerik olarak tarıma ve hayvancılığa dair güncel haberleri, bu meslekte olan faaliyet alanlarını ve kişileri ekrana getiren başarılı bir kanaldır. Kanal her hafta birbirinden başarılı konukları ağırlamayı ihmal etmiyor. Yayınlanan programlarda ise her hafta farklı konular üzerinden ilerleniyor. Böylece çiftçilik sektöründe, tarım ve hayvancılık sektöründe olan herkes bu eşsiz bilgilerden faydalanabiliyor.


Çiftçi Tv programının hayvancılık ile uğraşan izleyicilere sunduğu programlardan biri “Çobanla Baş Başa” yayınıdır. Programda iller geziliyor çobanlar bulunuyor. Çobanlar ile işin zorluklarını ve küçükbaş hayvancılık hakkında bilgiler veriliyor. Hayvanın cinsi, sağlık durumu, süt durumu, doğurganlığı gibi birçok hayvansal konularla ilgili sohbet ediliyor. Sürü ve çoban ilişki de ilginç noktaları ile ekranda izleyici ile buluşturuluyor. Hayvancılık ile uğraş verenlerin ya da devletin de teşvik ettiği bir proje olan hayvancılık sektörüne merakı olanların izleyebileceği bir programdır.


Günümüzde çiftçilerin Türkiye ekonomisinde büyük bir önemi vardır. Ancak gelişen teknolojiyle beraber çiftçilerimizin de pek çok yeni sürece adapte olması gereklidir. Bu gelişmelerin başında akıllı tarım uygulamaları veya teknolojinin de kullanıldığı hayvancılık yetiştirme yöntemleri geliyor. Ülkemizin ekonomik refahı ve kalkınması için tarım sektörüne yapılan yatırımların büyük önemi vardır. Çiftçilerimizin ise gelecek teknolojilere uyum sağlayarak, bu tür kanallardaki yayınları takip etmesi büyük taşıyor. Çiftçi TV canlı sayesinde çiftçiler bilinçleniyor ve her gün yeni bir bilgiyi öğrenebiliyorlar.


Kanalın izleyicisine en iyi en doğruyu sunmak adına yaptığı programlar da yer alıyor. Bu programların başında da “Bilinçli Hayvancılık” yer alıyor. Program bir veteriner tarafından sunuluyor ve konu ile tecrübesi olan kişiler ekranda izleyici ile buluşturuyor. Sunulan programda bilinçli bir hayvancılık yapılabilmesi için önemli noktalara değiniyor. Dikkat edilmesi gerekenler ve daha iyi, sağlıklı bir şekilde verim alabilmek adına birçok konu ele alınıyor. Bilinçli olarak yapılan hayvancılığın hayvan sağlığı ve hayvan sahipleri tarafından önemi büyük bu alanla ilgilenenlerin kaçırmaması gereken bir programdır.


Hayvancılık tv üzerine yapılan diğer programlardan birisi de “Dersimiz Hayvancılık” olmuştur. Pazartesi günleri yayınlanan program akşam kuşağında yer alıyor. Saatler 20:00’ı gösterdiğinde yayına başlıyor. Hayvancılık hakkında bilinmesi gerekenler uzman kişiler tarafından seyirciye aktarılıyor. Eğer hobi olarak beslediğiniz hayvanlarınız varsa veya hayvancılık mesleğiyle ilgileniyorsanız yayın tam size göredir. Hayvanlarınızın doğru beslenmesi ve püf noktaları programdan edinebilirsiniz.


“Tohum Gelecektir” programı cuma günleri saat 21:00’da seyircisiyle buluşuyor. Tohumlar bildiğiniz üzere tarım sektörünün temel yapı taşıdır. Geleceğimizi korumanın en güzel yolu çevremizi korumak, bu konuda bilinçlenmek ve çevremizdeki insanları bilinçlendirmektir. Tarımın vazgeçilmezi olan tohumlarımız ise sağlıklı besinlerin yetiştirilmesi için çok önemlidir. Programda yalnızca tohumdan değil arazilerden de bahsediliyor. Aynı zamanda fidancılık sektörü gibi pek çok konu programda gündeme geliyor. Her yayınında farklı bir konuya odaklanan program, tohum üretiminde merak edilenleri halk için cevaplıyor. Özel tohumlar, bitkilerin korunması gibi konulara da dikkat çekiliyor. Programın katılımcıları tohumun önemine ilişkin önemli vurgularda bulunuyor. Geleceğimiz için tohumları korumamız gerektiğinin bir kez daha altı çiziliyor.


Çiftçi Tv kanalın büyükbaş ve küçükbaş hayvancılıktan ziyade süs hayvanlarına da yer vermiştir. “Süslü” adıyla yayınlanan programda süs hayvanları tanıtılıyor. Süs hayvancılığın devam etmesi, yok olmaması adına yapılan bir program. Birçok yer gezilerek süs hayvancılığı yapanlar ziyaret ediliyor. İşin aslı işi yapan kişiden ekranlara yansıyor. Beslenmesinden, sağlığından, üremesine her şey aktarılıyor izleyiciye. Tavuktan güvercine, devekuşuna kadar birçok süs hayvanı yerinde ziyaret ediliyor. Program bu işi meslek ya da hobi olarak yapmak isteyenler için. Özellikle meslek olarak çiftçiliği yapan herkesin kanalı izlemesi büyük önem taşıyor. Çünkü bildiğiniz üzere tarım sektöründe önde olmak için çiftçilerimizin yeniliklere açık olması şarttır. Kanalın programlarında bu işi yapan, aynı sektörden birçok uzman kişi ziyaret ediliyor. Edinilen bilgiler seyircilere kanal sayesinde ulaştırılıyor.

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Tavsiye Ediyoruz

Son Blog Yazıları

Azize 3. Bölüm Fragmanı Azize 3. Bölüm Fragmanı
Salı 20:00
Zalim İstanbul 21. bölüm Fragmanı Zalim İstanbul 21. bölüm Fragm...
Pazartesi

Son Yorumlar