Çay Tv

Çay tv, 1995 yılından itibaren yayın yapan ulusal kanlardan biridir. Kanal Karadeniz bölgesi ağırlık olarak güncel haberlerini yapan bir kanaldır. Kanala bölge halkına güncel haberler ve bu haberlerin yanı sıra spor haberleri de yapılmaktadır. Karadeniz bölge haklının yoğun olarak izlemeyi tercih ettiği bir kanaldır. Yerel kanallar içerisinde yer alan Çay TV canlı yayın, Karadeniz halkı tarafından en sevilen kanal olmayı başarmıştır. Karadeniz kültürünü sonuna kadar yansıtan kanalda birçok programı bir arada bulabiliyorsunuz. Eğlenceden sağlığa, Karadeniz müziklerinden güzel yaylalara kadar pek çok alanda görsel bir şölen sunuluyor. Bununla beraber izlerken kendinizi Karadeniz’in güzel yayları içerisinde bile hissedebiliyorsunuz.


Kanalda bölge halkına en güncel haberleri sunmak adına “Çay’da Sabah” programı yapılıyor. Programda sabah programı temalı sabah haberleri sunuluyor. Siyasetten sağlıya birçok ülke gündemini ilgilendiren konu bilgisi sunuluyor. Gündemi takip etmek adına izleyebileceğiniz bir program olarak kanalda yerini alıyor.


Çay tv, sağlık sektöründe izleyicilerin haberdar olabileceği programlara da yer veriyor. Bu programlardan “Reçete” de sağlığımız için uygulayabileceğimiz farkındalık adına bilgi reçetelerini sunuyor. Birçok hastalık ve belirtileri, erken teşhis adına yapılabilecekler ve hayat kalitesini artıracak birçok sağlık problemi ele alınıyor. Hastalık başına gelince tıbbi olarak da yapılan müdahale vb. süreçler izleyici ile buluşturuluyor. Konuk olan kişi uzmanlık alanıyla ilgili bilgilendiriyor ve bu alanda hastalık süreci geçirmiş olanlar telefon bağlantısı ile yaşadıkları sıkıntı ve problemleri uzman konuğa başvuruyor. Sağlık adına her an tetikte olmamız gereken bu durum ile izlenmesi gereken programlardandır. Bildiğiniz üzere sağlık yöntemlerinin bilinçsiz uygulanması elbette doğru değildir. Bu yüzden tüm faydalı bilgileri, reçeteleri takip ederken eğer bir hastalığınız varsa doktorunuza danışmanız gerektiğini de unutmamalısınız. Bunun yanında programın pek çok hastalığı iyileştirecek uzman bilgilerinden oluştuğunun altını çizelim. Faydalı bilgiler sayesinde sizler de hayat kalitenizi yükseltecek adımlar atabilirsiniz.

Çay Tv Proğramları
Kanalın “Sağlıklı Yaşam” programı ile sağlık alanında yaptığı bir diğer programdır. Kanal diğer sağlık programı formatıyla benzer olup stüdyo olan sağlıkçı konuğu ile sağlık problemleri masaya yatırılıyor. Sağlık alanında farkındalık olarak yayın yapan bu programların izleyiciye belli başlı sağlık konularında bilinçlendirmesi en azından kulaktan doğma bilgiler ile hareket etmemesi en büyük temenni oluyor. Halkımızın en sık yaptığı yanlışlar arasında kulaktan dolma bilgileri uygulamak yer alıyor. Ancak bu konuda uzman doktorların yaptığı ilk uyarı “başkasına iyi gelen size iyi gelmeyebilir” oluyor. Eğer bir hastalığınız varsa komşunuzun uyguladığı yöntemden önce doktorunuza danışmanız büyük önem taşıyor. Sağlıklı Yaşam programının en güzel yanı alanında uzman kişilerin konuk olarak davet edilmesidir. Kesinlikle kendi sağlığınıza önem vermeniz gerektiğinin altını çizen program, izleyen herkeste farkındalık yaratacak türdendir.


Çay Tv izle, bölge insanın özelikle doğa ortamını ve doğa sakinlerini seven izleyici kitlesine sunduğu “Belgesel” kuşağı da yer alıyor. İzleyicilerin yalnız olmadığı bu yeryüzünde kimlerle hangi hayvan dostlarıyla olduğunu bilmek adına izlenebilir. Paylaşmak olduğumuz bu dünyayı ve ev sahiplerinden birilerini hayat mücadelelerini, yaşam tarzlarını izlem bu bakış acısına güzellikler katıyor. İzlerken aslında insanlarla duygusal ve psikolojik olarak ne kadar benzediğini anımsıyor, ayrıca bu duyguların sadece insanlara ait değil canlılara ait olduğunu anımsıyorsunuz. Belgeseller yalnızca bize görsel bir şölen sunmakla kalmıyor. Aynı zamanda doğa bilincimizi de arttırıyor. Belgesel kuşağı başladığında eşiniz ve çocuklarınızla birlikte aile saati yapabilir, kendi çocuklarınıza da bu güzel yapımları gönül rahatlığıyla seyrettirebilirsiniz.


Kanalın en sevilen programlarından birisi de “Kur’an’dan Gönül’e” olmuştur. Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı tarafından sunulan program bizi Müslümanlık konusunda aydınlatıyor. Dinimize ilişkin pek çok bilgiyi bu yayından edinebilirsiniz. Kur’an’ın öğretilerinden bahsedilen program izleyenlerin dikkatini oldukça çekiyor. Program Perşembe günleri 14:15 saatlerinde yayına başlıyor. Hafta içi Perşembe günleri seyircisiyle buluşan Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı, seyircilere güzel ahlaklı olmanın öneminden de bahsediyor. Eski zamanlarda sıkça denk geldiğimiz, günümüzde ise daha çok Kadir gecelerinde yayınlanan bu sohbetler; kanal sayesinde her hafta ekrana taşınıyor. Dini içeriğe sahip diğer bir program ise cumartesi günleri yayınlanan “Kur’an Buluşmaları” oluyor. Prof. Dr. Mehmet Okuyan’ın sunuculuğuyla gerçekleşen yayın akşam kuşağında yer alıyor ve saat 20:15’te yayına başlıyor.

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Tavsiye Ediyoruz

Son Blog Yazıları

Azize 3. Bölüm Fragmanı Azize 3. Bölüm Fragmanı
Salı 20:00
Zalim İstanbul 21. bölüm Fragmanı Zalim İstanbul 21. bölüm Fragm...
Pazartesi

Son Yorumlar