Artı Tv Kanalı

 Artı Tv, yayın hayatında yeni olan kanalardandır. Yeni olmasına rağmen özellikle haber programlarında kendini göstermiş ve izleyicilerin ilgisini almıştır. Kanal güncel ve doğru haber programları ile tercih edilen bir kanal olma yolunda ilerliyor. Daha özgür görüş ve demokrasi adına söylemler ve yayımlar yaptığı söylenmektedir. Canlı yayınları binlerce kişi tarafından online olarak izlenen ve bu başarısını tarafsız olmasına dayandıran Artı tv son zamanlarda bir hayli tempolu yayımlara imza atmaktadır. Büyük video paylaşım siteleri üzerinden de canlı olarak yayım sağlayan ve hd kalite sunması cezp nedenlerinden birisidir. Çok fazla reklam olmaması ve minimum reklam anlayışının hakim olması, izleyicileri tarafından sevilen bir misyon olsa gerek.

Güne dinç bir şekilde başlamak isteyenler ve gündemden haberdar olmak isteyenler “Gün Başlıyor” programını izleyebilir. Derya Diblen ve Nazım Alpman sunuculuğunda gerçekleşen programda gündeme dair her şeyi takip edebilirsiniz. Saat 07:00’de başlayan program hafta içi her gün yayın akışına devam ediyor. Üstelik saat 10:00’a kadar yayın akışını sürdürüyor. Programa kimi zaman konuklar davet ediliyor. Kendi alanlarında uzman kişilerin de katılımıyla yayın çok daha etkin ve verimli geçiyor. İzleyiciler ise yayınları severek izlediklerini internet platformlarında belirtmişlerdir.

Gün Başlıyor programının ardından haber odaklı yayın “Haber Aktüel” başlıyor. Eğer ülkemizde ve dünyada neler olup bittiğini merak ediyorsanız bu yayını takip edebilirsiniz. Haberlerin ve son dakika gelişmelerinin adresi olan programı 12:00 ile 17:00 saatleri arasında takip edebilirsiniz. Yayının hafta içi her gün olduğunun altını çizmiş olalım.

Saat 18:00’da başlayan “Mor Gündem” programı herkesin beğenisini toplamış durumda. Artı TV denildiğinde akıllara ilk gelen yayın artık Mor Gündem olmaya başladı. Bunun sebebi ise güne ilişkin son gelişmelerin bu yayın saatinde aktarılıyor olması. Örneğin geçtiğimiz bölümde kadınların hayatında o haftaya özel yaşanan gelişmeleri 7 gün ve 7 haber şeklinde paylaşmışlardı. Kadınların beğenisini toplayan o yayının ayrıntılarını kanalın kendi web sitesinde bulabilirsiniz. Özet olarak yayımlanmış geçmiş bölümleri izleyebilirsiniz.

Kanalın haber programı özelliğinde olan “Dünya Ve Biz” programı Aydın Selcen sunumuyla çarşamba 21:00 da yapılıyor. Dünya ve ülkenin durumu, ülke ilişkilerine, iç ve dış politikaya yönelik çıkarımlar yapılıyor. Program dünyadan en güncel haber ile gelen konuklar eşliğinde oturum tarzında yapılan bir program. Gelen konukların da tecrübe, öngörüsü ve bilgisiyle yeni gelişmeler ve değişimler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Dünya ve biz programıyla benzer formatta yapılan “ustura” programı da izleyebileceğiniz güncel konuları ele alan, Ahmet Nesin tarafından sunulan programdır. Ülkeye, siyasete yönelik birçok konu ele alınıyor. Stüdyo konuklarıyla gündem konuşuluyor.

Artı Tv kanalının sunduğu “Odak” programı da izlenmesi gereken programlar arasındadır. Program gündemde olan bir konuyu odak noktası seçerek ekrana getiriyor. Konu bazen bir siyaset, bazen bir yaşamın tam içinden, bazen bir farkındalık, bazen eğitim kısacı toplumu etkileyen her haber olabiliyor. Konuya açıklık getirecek kişiler davet edilerek program yapılıyor. Program başarılı sunucu Yadigar Anlı tarafından 20:00 da pazartesi, Salı, Perşembe ve cuma günleri yapılıyor. Program telefon bağlantılarıyla, konuklarla gündemi odak noktası yapamaya devam ediyor. Program sayesinde haber sadece haber olmaktan çıkıyor, toplumun dikkati bu noktaya çekilerek farkındalık da oluşturuluyor.

Kanalın akşam kuşağında yer alan “Sorudan Soruya” programı yine oldukça keyifle izlenenler arasındadır. Saat 21:00 ile 22:00 aralığında başlayan programda kendi alanında uzman kişiler konuk olarak davet ediliyor. Söz konusu kişilere sektörlerine ilişkin pek çok konu yöneltiliyor. Programda hemen her sektöre ilişkin soruların yanıtlandığını görebilirsiniz. Murat Aksoy’un keyifli sunumuyla gerçekleşen programda gündeme ilişkin konulara da yer veriliyor. Örneğin geçtiğimiz bölümlerde eşitlik, adalet gibi konulara değinilip kadının siyasetteki yeri tartışılmıştı. Konuk olarak davet edilen Gülseren Onanç konu hakkındaki yorum ve görüşlerini dile getirmişti. Soru cevap üzerine ilerleyen program izlerken kesinlikle sıkılmayacağınız türden. Konuk olarak edebiyattan siyasete, modadan eğlenceye kadar pek çok sektörden insanın katıldığını belirtelim. Sizler de akşamları hem keyifli hem de öğretici sohbet havasındaki bu yayını izleyebilirsiniz.

Artı Tv de izlenen “Sağlıklı Yaşam” adlı sağlık programı izleyicilere sağlıklı yaşamı engelleyen, yaşam standartlarını düşüren birçok konuyu dile getiriyor. Program pazar 11:00 İbrahim Mayda tarafından yapılıyor. Program da çoğu insanın tam olarak bilmediği, bilenlerin de bilinçsiz olduğu birçok sağlık problemine ışık tutuluyor. Programı izleyince bilmediğiniz ne kadar çok şey olduğunu, sağlığımızı koruyalım derken nasıl zarar verdiğimizi de gözler önüne seriyor. Program belli bir sağlık problemine bağlı kalmadan geniş bir yaşamı ele alıyor. Sağlık bir yaşam için sağlık problemlerinin neden kaynaklandığını ve neler yapabileceğimiz hakkında bilgi veriyor.

Kaliteli yayımları ile sizleri de ekranları başına bağlayacak olan bu kanalı izlemediyseniz bir kerede olsa bir inceleme fırsatı ayırın kendinize. 

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Tavsiye Ediyoruz

Son Blog Yazıları

Azize 3. Bölüm Fragmanı Azize 3. Bölüm Fragmanı
Salı 20:00
Zalim İstanbul 21. bölüm Fragmanı Zalim İstanbul 21. bölüm Fragm...
Pazartesi

Son Yorumlar