Arb Tv Azerbaycan

Arb Tv 2014 yılında yayın yapmaya başlayan bir Azerbaycan özel televizyon kanalıdır. Kanal ülkesinde ilgi ve sevgiyle izlenen favori kanallar arasında yer almaktadır. Kanalda eğlenceden bilgiye, sağlığa, diziye kadar birçok içeriği barındıran programlar yer alıyor. Azerbaycan ülkesinin en çok izlenen ve sevilen tv yayımlarından birisi olma özelliği taşır. Dilerseniz neler izlenebilir hangi yayımlar ve programlar var onlara bir bakalım sırasıyla. 

Arb Tv Kanalının dizi alanında ve içerik olarak yer verdiği dizi platformu içerik olarak farklılar da sunmaktadır. “Atılmışlar” adı altında yapılan dizi programı yatılı okullarda ailelerinden uzak olarak yatılı okullarda büyüyen gençlerin hayat hikayelerini ve sonrasında toplum içinde yaşamaya başlayınca yaşadıkları zorluklar ve çevresine ayak uydurmakta yaşadığı problemler ele alıyor. Dizi severlerin ilgiyle takip ettiği dizilerden biridir.

Kanalın ülkesinde sosyal yardımlaşma ve farkındalık adı altında yayınladığı programlarda yer almaktadır. Kanal “Yeni Mövsöm Yaşamaq Gözeldir” adlı programı 4 mevsim de sizinle yaşamak güzeldir diyerek ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatıyor. Sayısız başarıları ile bilinerek yayın hayatına devam eden program insanlara umut ışığı oluyor. Birçok yalnız insana yardım eli uzatıyor ve birçok yardım örgütünü harekete geçiriyor. İhtiyaç sahiplerinin sağlık gibi alanlarda tedavisine yardımcı oluyor, kurumlara maddi destek olarak yardım bağışları, kampanyalar düzenliyor. Uzun zamandır izleyici tarafından sevilen bir program olarak izlenmektedir.

Hafta içi sabah saatlerinde “Günə Doğru” programıyla güne başlayabilirsiniz. Saat 07:30’da başlayan yayın Azerbaycan gündemi hakkında neler olup bittiğini aktarıyor. Sabah haberlerini daha önce hiç bu kadar keyifle izlememiştiniz. Güne tam motivasyonla başlayıp, gündemden uzak kalamayanların tercihi Güne Doğru programı oluyor. Haberlerin güncel olması ve her sabah keyifli bir sunumla gerçekleşmesi izleyenlerden tam puan almıştır.

Arb Tv Kanalının eğlence formatında sunduğu izleyici tarafında oldukça beğenilen programı da vardır. Program “3 elli” adıyla yapılıyor. 3 farklı kişiliğe ve kafa yapısına sahip olan program oldukça eğlenceli saatleri ekran başındakilere yansıtıyor. Program konuk olarak alınan ünlü isimler ile gerçekleştiriliyor. Programda kendilerine has eğlence anlayışlarıyla konuklarına yönelik eğlenceli sürprizler ve hazırladıkları program öncesi kesitler ile eğlenceli bol güldürmeli bir program oluyor. Program komedi programı severler için kaçırılmaması gereken yayınlar arasında yer alıyor.

Canlitw.com Farkı İle Arb Tv izle

Kanalın “Pencere” adlı programı izleyicilere farklı bir pencere açıyor. Sosyal medyada bilinen videolar, fotoğraflar izleyiciyle paylaşılıyor. Paylaşılanlar karşısında şaşkınlık içinde kalıyorsunuz, hatta bazen anlamda veremiyorsunuz. Sadece videolara değil bir başlık altında sosyal medya kullanıcıların yaptığı komik, ilginç yorumlara da yer veriliyor. Program ilginç paylaşımlarla bu kanalda izleyici ile buluşmak üzere yerini alıyor. Bildiğiniz üzere sosyal medya günümüzün en popüler konuları arasında yer alıyor. İnsanların sosyal medya üzerindeki davranışları birçok araştırma konusunda yerini aldı bile. Bir toplumsal olay olduğunda ya da gündemde önemli bir haberle ilgili hemen halkın tepkisini sosyal medya üzerinden görebilirsiniz. Bunun yanında elbette eğlenceye de fazlasıyla rastlıyoruz. Zaten bu tür platformların amacında insanları hem eğlendirmek hem de kendilerini özgürce hissedebilecekleri paylaşımlar yaptırmak var. Pencere programı ise neler paylaşıldığını, insanların en çok nelere yorum yaptığını gözler önüne seriyor. Kesinlikle izlerken keyif alacağınız programlar arasında yer alıyor. Talk Show tadında geçen programa aynı zamanda konuklar da davet ediliyor.

İzlerken dikkatleri üzerine çeken diğer bir program “Söhbət Var” herkesi ekran başına topluyor. Her cumartesi günü 20:00’da yayınlanan programı keyifle izleyebilirsiniz. Özellikle hafta sonları akşamlarını evde ve sakince geçirmek isteyen herkesin tercihi bu program olabilir. Azerbaycan gelenekleri geçmişten günümüze kadar gelen ve birçok diğer ülkeler tarafından merak edilen konulardır. Televizyon kanallarında yalnızca eğlence, dizi veya haberi konu almıyorlar. Bunun yanında kanal sunmuş olduğu bu programla kendi ülkeleri hakkında da bilgiler vermeyi ihmal etmiyor. Örneğin geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir bölümünde konu olarak “Yas törenleri Azerbaycan'da nasıl yapılır?” seçilmişti. Bunun yanında Fəqandan ŞƏRH olarak televizyon kanalının Youtube sayfasında da aratabilirsiniz. Bilmeyenler için ufak bir detay daha verelim. Söz konusu kelime Fəqandan ŞƏRH, Türkçe diline çevrildiğinde “Fagan Yorumu” anlamını taşısa da burada kastedilen konuk adıdır. Birbirinden değerli konukların ağırlandığı kanalda pek çok farklı kategoriden bilgi sahibi olabilirsiniz. Eğer sizlerde Azerbaycan geleneklerini merak eden bir yapıya sahipseniz televizyon kanalını severek takip edeceğinize eminiz.

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Tavsiye Ediyoruz

Son Blog Yazıları

Azize 3. Bölüm Fragmanı Azize 3. Bölüm Fragmanı
Salı 20:00
Zalim İstanbul 21. bölüm Fragmanı Zalim İstanbul 21. bölüm Fragm...
Pazartesi

Son Yorumlar