A2 Tv İzle

A2 Tv kanalı 2016 yılından itibaren yayın hayatında olan ulusal kanallar arsında yerini almaktadır. Kanal Atv kanlının kardeş ve yan kanalı olarak yayın yapan bir kanaldır. Kanalda kardeş kanalının sevilen, beğenilerek izlenilen dizileri ve diğer programlarının tekrar bölümleri yer alıyor. Kanal kardeş kanalında reyting rekorları kırmış birçok programı tekrar izlemek isteyenler veya izlememe ihtimali olmuş kesim tarafından izlenmeye devam eden bir kanaldır.

Dizileri ile gündemde ve kitlesini hep aktif olarak ekan başında tutmayı amaçlayan a2 tv kanalı özellikle dizileri ile bunu başamaya çalışmaktadır. Turkuaz medya eserlerinden birisi olan bu kanalın kardeş kanalları aracılığı ile reklamı yapılmıştır. Kim bu kardeş kanalları da derseniz en önemlisi belki de a haber tv dir. A2 canlı izle kanalında izlendiği zamanın reytinglerini alt üst eden dizi program “Sıla” kanalda yerini alan programlardan. Dizi bir töre dizisi olarak çekilmiş törenin hüküm sürdüğü toprakları ve insanları konu almıştır. Yılla boyunca hüküm süren törelerin İstanbullu bir gelin tarafından nasıl ve törenin aşk ile verilen mücadelesi ekranda izleyici ile buluşturuluyor. Günümüz modern insanın anlamakta bile zorlandığı birçok töre, aşiret gibi kavramlar karşısında verilen mücadele izlerken ilk izlenimdeki heyecanı aksiyonu izleyiciye veriyor. Başarılı dizilerin ortak özelliği olsa gerek bu. İzlerken Mardin de çekilen bu dizi sayesinde oranın kültürüne tarihine ait birçok konu hakkında da fikir sahibi oluyorsunuz. Aynı zamanda çağımızın en çok dikkat çekilen konuları arasında yer alan töre kavramını dizi çok güzel bir şekilde anlatıyor. Kendinizi oyuncuların iç dünyasında bulabilirsiniz. Gerek senaryosu gerekse kalitesi açısından izlemenizi tavsiye ederiz.

A2 Tv kanalının gerek yetişkinler gerek çocuklar için olsun herkesin izleyebileceği bir özellikte olan “Selena” dizisi de yayınlanıyor. İyiliğin ve kötülüğün kıyası mücadelesinin anlatıldığı hem Dünya’da hem farklı bir ütopyada olmak üzere kurgulanan dizi özelikle çocuklar için ilgi ile izleniliyor. İyiliği temsilen Selena ve kötülüğü temsil eden Hades’in kendi ütopyaları dışında Dünyalı olarak iyiliğin destekçileri Selin, Leyle ve Nazlı da yerini alıyor. Gerçek Dünya’da da olduğu gibi kıyasıya mücadele ekranlara getiriliyor. Yıllar geçse bile eskimeyecek olan yayınlar arasındadır.

Çocukların severek izlediği “Bez Bebek” dizisinden bahsetmezsek olmaz. Türk yapımı olan dizi hem komedi dizisi hem de fantastik dizi olarak geçiyor. Çocukların bu diziyi sevmesinin en büyük nedenleri arasında oyuncuların renkli karakterlerden oluşması var. Öyle ki dizideki kostümlerden, bölümlerin çekildiği renkli mekanlara kadar her detay düşünülmüş durumda. Başrol oyuncusu olan Evrim Akın dizideki Nana ismiyle karşımıza çıkıyor. Çok iyi kalpli bir oyuncak olan Nana bir dileğinin gerçek olmasını istiyor. Bu dileği ise Dünyaya gelip gerçek bir insan olabilmek. Tam 100. Doğum gününde dileği gerçekleşen Nana, kendini Dünyada diğer insanların arasında buluyor. Gerçek sırrını ise yalnızca 3 kişiye söyleme hakkı bulunuyor. Nana’nın serüveni ise dünyaya gelmesinden ziyade esas aşık olmasıyla başlıyor. Dizideki Hakan’a aşık olan Nana tüm çocukları büyüleyici bir serüvene davet ediyor.

Yine unutulmaz diziler arasında yer alan “Benim Annem Bir Melek” gündüz kuşağında yer alıyor. Saat 15:30’da başlayan dizi güzel bir aile hikayesini konu alıyor. Dizinin ana karakteri olan Neriman, dizideki bir anneyi canlandırıyor. Bildiğimiz anneler gibi Neriman da çocukları üzerine titreyen, oldukça titiz ve hassas bir annedir. Öyle ki çocuklarının üzerine çok düşmesi bazen oldukça komik olabiliyor. Bu sahneleri izlerken hem çok gülecek hem de eğleneceksiniz.

Kanalda yayınlandığı zamanlarda tozu dumana katan program “Gönülçelen” de olmazsa olmaz diziler arasında yerini alıyor. Dizi de çiçek satarak geçimini sağlayan çiçekçi kız ile müzik hocalığı yapan Akademisyen ile kesişen yolları anlatıyor. Kesişen bu zorlu yollar ve sesi güzel olan ancak eğitime ihtiyaç duyulan çiçekçi kızın eğitim süreci ele alınıyor. Sonunda çiçekçi kız hem hoca için oldukça önemli olan projede yer alıyor hem de hocanın gönlünü tan on ikiden çeliyor.

Eğer eve geç geliyor ama televizyon izleme keyfinden mahrum kalmak istemiyorsanız size harika bir dizi önerimiz var. “Canım Ailem” dizisi 01:30’da başlıyor ve tüm sevenlerini ekran başına topluyor. Sıcacık bir aile hikayesinin işlendiği dizide birbirinden usta oyuncuları görebilirsiniz. Çocukların samimiyeti, güzel aile ilişkileri, özlediğimiz o komşulukları bu dizide bulabilirsiniz. Kimi akşamlar bu tarz nostaljik dizileri izlemek gerçekten keyifli olacaktır. Hem sizi günlük hayatın stresinden biraz olsun uzaklaştıracaktır. Hem de özlemini duyduğunuz eski zamanların tadını size anımsatacaktır.

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Tavsiye Ediyoruz

Son Blog Yazıları

Azize 3. Bölüm Fragmanı Azize 3. Bölüm Fragmanı
Salı 20:00
Zalim İstanbul 21. bölüm Fragmanı Zalim İstanbul 21. bölüm Fragm...
Pazartesi

Son Yorumlar