A Haber Tv Kanalı

A Haber, ülkemizde yayın yapan 2011 yılında yayın hayatına başlayan kanallardandır. Kanal programları genellikle haber programları niteliğindedir. Kanal bünyesinde siyaset, ekonomi, sosyal yaşam, spor temalı birçok program yer alır. A Haber canlı  ile ülke ve dünya haberlerine en güncel ve güvenilir olarak ulaşabilirsiniz. Memleket meselelerine bir adım daha yakın olark bunu ekranlara sıklıkla getiren kanalın, vatandaşın içinden bir ses olduğunu söylemeliyiz. Öyle ki gerçek ve tarafsız haber sunma gibi bir misyonlarının olduğu kaçınılmaz bir gerçek. Son yıllarda şahlanan a haber zaten tarafsız bir politika ve soğru haberler sunduğundan bu denli büyümüştür. Ver mehteri sloganı ile sabah haberlerini sunan Erkan Tan gibi renkli isimler de haber sunucuları dalında ödüle aday gösterilmelidir. Başarılı sunucu gerçek anlamda haber izlettiriyor. 

A haber televizyon kanalının güncel yayın yapan programlarından olan “A Haber De Bugün” adlı haber programı hafta içi saat 10:00 da yayında oluyor. Programda memlekette neler oluyor, neler olacak, gibi konuları gündeme getiriliyor. Gündem konuları masaya yatırılıyor. Programda gazeteciler, siyasetçiler, konu uzmanları konuk alınıyor, gündem sorularına cevap aranıyor. Program haberin durumuna göre bazen elverişli durumlarda stüdyo dışında da yapılmaktadır. Gündemi yakından takip edebileceğiniz bir haber programı özelliği taşıyor.

A HABER CANLI İZLE 

Kanalın haber ve spor programı dışında pazar 21:00 da yer verdiği “Belgesel Kuşağı” yayını izleyiciye birçok yaşanmış olayda ışık tutuyor. Yayınlanan tarihi ve toplumsal belgesel kuşağı saati izlenebilecek ve izleyiciye farklı duygular yaşatan programlar arasında yerini alıyor. Belgesel kimi zaman yakın tarihi ele alarak kimi zaman geçmişi gözler önüne seriyor. Bu da insana izlerken duygulanmaya kimi zaman kızmaya, kimi zaman da gururlanmaya iten duygular yaşatıyor. Bu tarz belgesel severlerin tercih edebileceği, izlerken geçmiş bir olay ise olaya tanık olabileceği yakın zaman ise farklı bir bakış açısı ile izleyebileceği bir program özelliğindedir. Geçmişi veya şimdiki zamanı konu alan belgeseller izleyicinin beğenisini alıyor.

 

Kanal tema olarak spor ve gündem haberlerinin rahatlıkla ve günün çoğunluk zaman aralığında faydalanabileceğiniz bir haber kanalıdır. Kanalda spor haber bültenlerinden, ekonomi bültenine dair programlar bulabilirsiniz. “Toplumsal hafıza” programı da kanalın haber niteliği taşıyan programlarına bir örnek teşkil ediyor. Program gündem konularını ele alıyor, olaya farkındalık kazandırarak olayın unutulmaması amaçlanıyor. Bu nedenle stüdyo konuklarıyla program destekleyici hale getiriliyor. Program Haktan Uysal sunumuyla çarşamba günü 21:00 da yapılıyor. Toplumsal hafıza ile unutulmaması gereken bazı şeylerin taze kalınması hedefleniyor, haber ve tartışma programı tadında bir program izleyiciye yaşatılıyor.

Kanalın en dikkat çekici yapımları arasında Yaz Boz yer alıyor. Birbirinden cesur iki güçlü kalem Ergün Diler ve Bekir Hazar’ın sunuculuğuyla programı izliyoruz. Her Cuma günü saat 21:00’da başlayan program tüm tezgahları bozuyor. Doğru bildiğimiz yanlışları bize gösteriyor. Programı izlerken hem öğreniyor hem de genel kültür seviyemizi arttırıyor. Devlet meselelerinden tutun daha birçok konuya kadar programda yer veriliyor.

Günümüzde bu tür bilgilendirici kanalları izlemek birçok katkıda bulunacaktır. Hem kişisel gelişim hem de gündemdekileri takip etmek insana sayısız yarar sağlar. Öncelikle haberlerle başlayan programda belgesel gibi yayınları da görmek oldukça keyif verici. Bildiğiniz üzere normal kanallarda belgesel gösterilmiyor. Ancak A Haber tv ile özlediğiniz, tarihsel belgeselleri bile izleyebiliyorsunuz. Kanal içerisinde yalnızca Türkiye gündemi konuşulmuyor. Aynı zamanda dünya gündeminden de birçok habere yer veriliyor. Yaşam, dünya, spor, ekonomi, kültür ve sanat ve daha birçok konuda bu yayınları izleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Mesleki anlamda kendini geliştirmek isteyen kişiler “İş’in Sırrı” programını takip edebilir. Gün içerisinde hafta içi her gün, 12:30 saatlerinde yayına başlayan program oldukça ilginizi çekecektir. Şafak Tükle’nin sunumuyla gerçekleşen programda her sektör mercek altına alınarak inceleniyor. Gerek ekonomi hakkında gerekse her sektörden gelişmeler inceleniyor. Üstelik programa birçok konuk davet ediliyor. Kendi sektörlerinden bahseden şirket yöneticileri yayına çıkıyor. Türkiye’nin önde gelen iş dünyasından insanları yayın esnasında görebilirsiniz. Kendi iş alanınız hakkındaki bu kişileri dinlemek kesinlikle ufkunuzu açacaktır. Bunun yanında eğer yeni bir işe atılmayı düşünüyorsanız sektörünüzü iyi araştırmakta fayda vardır. Ancak ne yazık ki birçok kanalda sektörler hakkında bilgilendirme yapılmıyor. A Haber kanalı ise bu programda öğrenmek istediğiniz sektöre ilişkin birçok bilgiyi tüm şeffaflığıyla açıklıyor. İş dünyasının nabzını tutan programı izlemenizi tavsiye ederiz.

Son olarak seyahat etmeyi sevenler için “Seyahatname” programından bahsedelim. Programın çıkış noktası aslında Evliya Çelebi’nin izinden gitmektir. Türkiye’nin 7 bölge 81 ilinden detayları bulabileceğiniz bu program, sizleri alıp uzak diyarlara götürecek. Hatta birbirinden farklı insanların ve yerlerin hikayesini keşfetme imkanı bulacaksınız.

Şuanda Yayında Olanlar

Yorumlar

Sponsor Bağlantılar

Tavsiye Ediyoruz

Son Blog Yazıları

Azize 3. Bölüm Fragmanı Azize 3. Bölüm Fragmanı
Salı 20:00
Zalim İstanbul 21. bölüm Fragmanı Zalim İstanbul 21. bölüm Fragm...
Pazartesi

Son Yorumlar